Bağcılar Psikoteknik Değerlendirme Merkezi

Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır?

Psikoteknik belgesi ticari amaçla iş yapan şoförlerin SRC belgelerinin yanında 4925 sayılı karayolu taşıma yönetmeliği 34. Madde e. bendi gereği, şoförlük mesleği bakımından bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu her 5 yıl da bir almaları zorunlu olan bir belgedir

Bu belge sürücülerin güvenli bir şekilde trafiğe çıkmaları ve ticari araç kullanırken psikolojilerinin nasıl yönleneceği konusunda yapılan testler ve uygulamalar ile bizlere sonuçlar verir.

Bazı sürücü kursları ve kurumlar tarafında belirli bir ücret karşılığında alabileceğiniz belgelerden bir tanesidir. Dersler ve sınavlar belli tarihlerde verilmektedir. Bu belgeyi alacak kişiler kurumların bu belgeye izni olup olmadığını kontrol etmelidir aksi halde alacakları belgenin bir geçerliliği olmayacaktır. Psikoteknik sınavları bakanlığa bağlı uzmanlarında olduğu ortamda gözlem ve test eşliğinde yapılmaktadır. Kesinlikle aday şoför yerine başka kişilerin sınavlara girilmesine müsaade edilmemektedir. Simülatör aracılığıyla da teste giren adayın bilgileri işlenmektedir. Bahsedilen psikoteknik testi ortalama 60 dk. sürmektedir. Ancak katılan kişinin hızına ve kapasitesine göre değişebilmektedir.

Psikoteknik becerileri gelişmemiş ve trafik kurallarını ihlal edebilecek potansiyele sahip olan sürücüler bu belgeyi alamazlar ve ticari araç kullanamazlar. Bahsedilen sınavlardan başarılı olan sürücüler bu belgeyi almaya hak kazanırlar. Psikoteknik belgesi diğer ehliyetler gibi elden verilen bir belge değildir. SRC belgeleri gibi E-devlet sisteminde görüntülenebilen bir belgedir. Bu sayede yapılan denetimlerde polis ve jandarma ekipleri kontrolleri daha sağlıklı bir şekilde yapmaktadır. Bağcılarr psikoteknik olarak bahsedilen tüm bu hususları göz önünde bulundurarak ilgili adaylara bu belgeleri almaları konusunda uzman ekibimizle yardımcı olmaktayız.

 

Sizlere Bir Telefon Kadar YAkınız

Sürücülere Psikoteknik test ve raporu, gerekli eğitim sertifikasına sahip psikologlar tarafından uygulanmak zorundadır.

Aynı Gün Randevu İmkanı

Size uygun konumda tarih ve saati seçin, bilgilerinizi girerek ilgili merkezimizden onay mesajı alarak randevu sürecinizi tamamlayın

1 Saatte Psikoteknik Belgesi — Bağcılar Psikoteknik Değerlendirme Merkezinde 1 Saatte Teste Gir ve Psikoteknik Belgeni Al. Zorunlu Psikoteknik Belgeni Almak İçin Hemen Ara! Yetkili Kurumumuzdan Belgeni Al.

Hemen Randevu Almak İçin

© 2024 Bağcılar Psikoteknik Merkezi
TIKLA ARA